3DOOH Ağı

Ürün ve marka reklamlarınız artık size dokunacak kadar yakın... Görüntünün ekrandan çıkıyor gibi olması ve resmin muazzam derinliği, izleyicileri hayal edemeyeceği şekilde büyüleyecek.  Üstelik sinemalarda kullanılan rahatsız edici gözlükler olmadan da bu mümkün!


SİNEMA 3DOOH "3D Dijital Out-of-Home"`un kısaltılışı olup, piyasada dijital ortamda resimlerin 3 boyutlu hareketli hali anlamına geliyor. UNITED ENTERTAIN 3DOOH sadece dijital reklam formatlarına yeni bir kavram geliştirmekle kalmayarak, dünyanın ilk hareketli 3D sistemini geliştirerek uygulamaya geçti. 


3 boyutlu görüntüler sinema salonlarını çoktan fethetmiş durumda. Daha önce film gösterimleri hiç bu kadar gerçekçi ve heyecan verici olmamıştı. Buna örnek olarak 2009 yılı sonlarında vizyona giren büyük başarılara imza atan "Avatar" filmini sizlere hatırlatmak isteriz. 

Gözlüksüz Bilgi/ Eğlence 'infotainment'

Sinema filmleri için ne geçerliyse aynı durum reklamlar için de geçerli:
Yapılan araştırmalarda*; reklamların 3 boyutlu olması sadece izleyicinin daha çok dikkatini çekmekle kalmadığını, aynı zamanda bu reklamın daha modern, eğlenceli, gerçekçi ve orijinal bulduklarını ispat edildi! Geleneksel TV reklamlarına göre 3D reklamları, çok daha etkileyici olduklarından ürünlerinin promosyon paylarını arttırıyor.

 

3D efekti içeren 3D ekranlar, izleyici ile ilk kez buluştuğunda üç boyutun etkisi daha gerçekçi algılanmasına sebep olduğu gibi aynı zamanda can sıkıcı ve rahatsız edici reklamlara karşı verilen tepkiler- duygusal anlamda fikirlerin de değişmesine neden oluyor.
Üç boyutlu reklamlar izleyiciyi reklamın içine dahil edermişçesine müthiş bir deneyim yaşatarak, etkisine inandırıcılık, ilgi, hatırlanma oranı, dikkat gücü ve süreklilik katıyor.

 

Diğer Dijital açık hava reklamlarından (Digital Signage) farklı olarak, kamu sektörü ve ulusal reklam ağlarında ilk kez yüksek kalitede Otostereoskopik görüntüler kullanılıyor.

 

*Skopos-Araştırması: www.skopos.de/newspresse/

*FDW- Sinemada reklam gösterimi: www.mediabiz.de/film/news/