Dubai`de ClinicTV`nin lansmanı

Dubai Sky Clinic Dental Center`da geçen hafta JLT`de yeni açılan kliniğin 3D- Medya- İstasyonunda dünyada bir ilk olan ClinicTV`nin lansmanı yapıldı.

 

Kurum içi medya çözümlerinde lider firma olan Instinct Media Grup, bu yeni teknoloji ile tanınmış Diş hekimi merkezi Sky-Clinic ile çalışmaktadır. Ekranlar Instinct Media Grup tarafından sunulup, işletilmektedir.  Böylelikle hastalara hem eğlence, güncel haberler ve tıbbi bilgiler yayınladıkları gibi klinik hakkında bilgileri de aktarıyorlar. 

 

Instinct Media ve Dubai Sky Clinicì temsil eden yöneticiler tarafından Sky Clinic JLT`de bir basın toplantısı düzenlenerek, bir çok gazeteci ve medya temsilcilerine lansman yapıldı.  Dünyada ilk defa 3D teknolojisi için gözlük gerektirmeyen bu şaşırtıcı teknoloji tüm şirketler için kendi ürünlerine dikkat çekmek adına kolaylık sağlamaktadır. Instinct Media Group`un kurucusu ve CEO`su olan Dr. Kashayar Ghiassi; Instinct Media olarak sağlık sektörü VAE`yi desteklemek adına ilk adim attığını söyledi.

 

Dubai`deki ilk müşteri olan olan Dubai Sky Clinik ve onun Kuruyucusu Dr. Max Riewer için bu heyecan verici iş birliği uzman ve seçkin “ClinicTV- 3D- ekran” ile başladı. State-of-the Art-Medya teknolojisi bekleme salonlarındaki hastalara yeni bir dünya kapısı açarak; eğlencenin yanı sıra sağlık bilgileri ve kliniğe ait yenilikleri sunmak amacı ile size özel olarak hazırlandı!

 

Dr. Ghiassi`ye göre, 3D ekranları sadece hastalara ve ailelerine özel olarak huzurlu ve rahat bir ortam sunmak için kurulmadığını, aynı zamanda “Sky Clinic” e olan güvenin derinleşmesini sağlayarak, 20%`ye varacak şekilde garantili bir gelir getirecek. Bu proje ayrıca Sky Clinic için tüm içeriklerin istenilecek süre ve şekilde reklam malzemesi olarak yayınlama fırsatı sunuyor. Ekran, ayriyeten Inhouse Ajanda (Klinik içi gündem) olarak; olaylar, haberler ve özel etkinlikleri duyurmak için kullanılacaktır.   

 

Sağlık sektöründe yeni medyanın rolünü açıklamak için Dr. K Ghiassi ilave olarak; yeni medya dönemi ve sanal gerçekliği kullanan hastaların sağlık ve bakım alanlarında beklentilerinin artmış olduğunu ve bu yüzden kendilerine daha fazla meydan okunduğu, bilgisini verdi. Bu dönemin hastaları herkesten çok Wikipedia`da yazılı olan bilgilere güvenerek; bildiklerine paralel, öğrenilmeye ve bilinmeye değer içerikli dijital paket sunan kişilere kendilerini ve kalplerini açıyorlar. 

 

Instinct Media Group olarak özel alanlarımızda etkileyici bir rol üstlenmeye başladık. Yeni 3D sistemi; klinikteki hastalarımıza her ay ağız sağlığı ve genel rahatlık için haberler gibi sağlık tüyoları içeren yeni bilgiler aktararak,  Sky Clinic`in hizmetlerini ve hastanenin sorumluluk bilincini yerine getiren bir nevi halkla ilişkiler aracı olma yolundadır. Dr. Max Riewer ile birlikte Dr. Kashayar Ghiassi ekranı ilk sunduklarında bu yöndeki bakış açısının Sky-Clinic`in misyonun önemli bir parçası olduğunu açıkladı.

 

Buna müteakip medya temsilcileri ve diğer misafirlere yeni medya teknoloji hakkında  alternatif içeren bilgiler verildi. Sky Clinic elbette ki, modern birimlerini ve state-of-the-art cihazlarını tanıtmak için bir tur düzenleyerek örnek olarak çene yapısını gösteren 360° 3D Röntgen cihazı ve daha bir çok ultra modern cihazlarını tanıttı.

 

“Dubai`deki sağlık sektöründe bu işbirliği ile medya teknolojisinde yeni bir dönem başlamış oldu.

 

Sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz!”.

Media Entertainment Gecesi

"Hamburg'ta düzenlenen Media Entertainment Night etkinliği ile medya çalışanları için yeni bir iletişim platformu kurarak, sanayide önemli adımların atılmasına neden olmuştur.

 

Bu buluşma gecesinde yeni kişilerle tanışma ve bağlantı kurma fırsatını sunarken, diğer şekilde iş fikirlerin oluşmasına sebep olur". 

 

UNITED ENTERTAIN GmbH & Co KG, bir “Start-up” şirketi olarak yeni platform ve fikirlere sponsor olup, bu tarz etkinliklere gururla destek vermektedir.

Interaktif Alışveriş Eğlencesi: ECE 'Future Labs'ı başlatıyor

Hamburg'taki Alstertal-Alışveriş merkezi ve  Essen'deki Limbeckerplatz  'Geleceğin ECE Laboratuvarları'dır. Her iki Laboratuvarlarda ECE - sanal yönlendirme  sistemlerinin, interaktif oyun alanları ve çeşitli sosyal medya bağlantılarının servis tekliflerini test etmektedir.  Her iki 'Future Labs' da yeni teknik trend ve fikirlerin test platformu olarak hizmet vermektedir. 

 

"Müşterileri memnun eden gelişmeler takibe alınır ve farklı merkezlerde kullanıma sunulur. Henrie W. Kötter, ECE Merkez Genel Müdürünün açıklamasına göre: "İhtiyaçları karşılamayan düşünceler programdan çıkartılır ve yerine yeni fikirler üretilir".

 

Önemli olan doğru bilgiyi potansiyel müşterilere en doğru zamanda sunabilmektir. Bu yüzden organizasyon, teklif ve yeniliklerin takibi için, akıllı telefonlarda  ücretsiz bir uygulama geliştirdik. 

 

Gelecegin Laboratuarları 'Future Labs' ile ilgili diğer yenilikler:

 

 • AVM Reklam Duvarları: Alışveriş merkezinde yüksek çözünürlüklü, 4x4 metre büyüklüğünde, özel geliştirilmiş dokunmatik ekranlar sayesinde ziyaretçiler, ekran seçim örnekleri ile mesela: Moda hakkında ipuçlar, sosyal medya, blogger forumlar, oyunlar gibi izleyicide sanal gerçeklik etkisi bırakacak genişletilmiş (gerçekçi) sistemlerle interaktif hareket edebilirler. 
 • Devlerin seyahati: 6-11 yaş arası çocuk ziyaretçiler oyun alanı üzerinde kurulu sanal gerçeklik ile devlerin dünyasına girebilir ve eşsiz bir macera deneyimi yaşayabilirler. Bir oyuna en fazla 6 çocuk dahil olabilir. Elde edilen puanlar bir bilekliğe kaydedilir.
 • WLAN: AVM'de artık WLAN-Bağlantısı var. Ziyaretçiler SMS yolu ile kaydını yaptırarak (ilk saati ücretsiz) WLAN için erişim koduna sahip olabiliyor. 
 • 3D Yönlendirme  Sistemi: Yeni tür 3D Rehberlik sistemi 'Your Way2go' ile mağaza aramalarınızı 3D animasyon şeklinde QR-kodu  sayesinde tefonunuza yükleyebilir veya direkt ekranda görüntüleme fırsatı sunar. 
 • Danışma noktalarında servis personelleri canlı video akışı üzerinden ziyaretçilerin sorularını cevaplandırırlar. Örnek olarak: AVM içerisindeki dükkanlar ile ilgili bilgi veya otobüs ve trenlerin kalkış saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Şimdiye kadar şahsen görüştüğünüz veya görüşmek isteyeceğiniz danışmanlarımızla irtibatınız devam edecektir.
 • 'Gloria' AVM'nin sanal avatarıdır ve AVM hakkında her şeyi bilir. Ziyaretçiler bu sanal alışveriş merkezi rehberi ile dokunmatik  ekranlar sayesinde iletişim kurabilirler. Gloria ziyaretçilerine ipuçlar verir, oyun oynar ve video mesajları gönderir.
 • Multi Medya Lounge: Multi Medya Lounge müşterilere sunduğu  rahat ortamda Samsung`un en son teknolojileri hakkında bilgi edinme fırsatı sunar. Örnegin; bir tablet test edebilir veya dilediğinizce internette gezinebilirsiniz. Ayrıca bugüne kadar United Entertain tarafından Almanya'da kurulan en büyük gözlüksüz 3D ekranını (70`inch) deneyebilirsiniz.
 • Sosyal Medya Check-in: Terminallerde facebook`a bağlanın ve  nerede  olduğunuzu  takipçilerinizle paylaşın.
 • Her markadan akıllı telefonlarınızı ve tabletlerinizi şarj  istasyonlarında (ücret karşılığında) şarj edebilirsiniz. 
 • Photobuzzer: Poz verin ve buzzer`e basın! Vereceğiniz onay ile fotoğrafınızı AVM'nin facebook sayfasında ve AVM'nin duvar  panelinde gözüksün.
 • Sıcacık ceketlerinizi ve ellerinizi dolduran alışveriş torbalarınızı otomatik işleyen gardıroplara bırakabilirsiniz. Gardırop markası baskılı bir barkod'dur.  
 • AVM'nin ziyaretçileri ne kadar memnunlar? Ziyaretçiler bu sorunun yanıtını küçük tablet- bilgisayar ile dokunmatik ekran'dan (touchscreen) geri bildirim formun sorularını yanıtlayabilirler ve memnuniyetlerini gülen yüzleri seçerek paylaşabilirler.Doğrudan geri bildirim formuna ulaşabilmek için bir QR kodu taraması ile bir alternatifiniz de var.

 • AVM’de çalışan tüm personellerin daha iyi ve hızlı iletişim kurabilmeleri için yakında Mallcomm uygulaması devreye girecek. Bir App uygulaması olan Mallcomm, personellerin ihtiyaç duyduğu ve kağıtlarda okuduğu bilgileri (örneğin: Kiracı hakları, reklam planlamaları ve kiracı bilgileri) kolaylıkla ve hızlı erişme imkanı sağlayacak. 

 

 

Müşterinin  izindeyiz

„Müşterinin izinden“ başlıklı bir araştırmada, ECE ve Roland Berger (Strateji Danışmanı) ile birlikte Multichannel- Dünyası’nın satın alma gücünü incelediler. Buna göre yaklaşık 42.000 tüketicinin alışverişteki davranışları incelendi. Ayrıyeten araştırmaya katılan yaklaşık 2.000 kişi yaptıkları kişisel alışverişlerini bir günlüğe yazarak tuttular.

 

Yapılan analiz şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkardı.
Online ticaret payının beklenenden çok daha büyük olduğu ortaya çıktı: online alışverişin % 7si, ticaret cirosunun % 16sını oluşturmaktadır- eğilim artışa doğru ilerlemekte.
Ancak yerleşik olarak ticaret yapanlar yukarıdaki değerlerden gözünü korkutmasın. Çünkü: Tüketicilerin üçte ikisi perakende mağaza veya dükkanlarda müşteri ihtiyaçlarının karşılandığı, iyi bir hizmet almayı tercih eden düzenli gelen müşteriyi kapsamaktadır. Online ticarette böyle bir hizmet olmadığı gibi tamamıyla tatmin edebilecek konuma erişemeyecektir.
Yapılan bu araştırmayı www.ece.de/multichannelstudie. sayfasından ücretsiz olarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

United Entertain, ilk 3D tanıtım filmini yunanlı öğrencilerle gerçekleştirdi.

(ddp direct) Hamburg merkezli United Entertain şirketi, Berlin’deki Uluslararası Turizm Borsası’nda (ITB) ilk defa gözlüksüz 3 boyut teknolojisini ekranda bir tatil bölgenin reklam filmi ile tanıttı.
Dünyanın ilk ve tek 70 inçlik 3D ekranında İyon Denizi'ndeki Kefalonia adasının güzellikleri üç boyutlu gösterimi ile yepyeni, büyüleyici ve farklı bir hava kattı. Bu proje United Entertain ile birlikte TEI Üniversitesinin öğrencileri tarafından desteklenmiş ve gerçekleştirilmiştir.

 

Berlin/ Hamburg, 7 Mart 2013- Kefalonia TEI Üniversitesi aslında kapatılma tehlikesi ile karşı karşıya idi. Bu da 800 öğrencinin beklentilerin yok olacağı anlamına gelirdi. Ancak United Entertain'in desteği ile bu durumun gidişatı değişti. Aralık 2012' den bu yana United Entertain, TEI'yi destekleyerek kurumun güvenli bir şekilde korunmasını, yenilikçi 3D know-how ile sağlamıştır. Online koçluk ve yerel eğitim sayesinde turizm dalında dünyada bir yenilik katarak bir ilki gerçekleştiren United Entertain, dünyanın en büyük turizm borsasında 6 - 10 Mart tarihleri arasında ITB Berlin Fuarı, Salon C’de 101 No’lu standında ziyaretçilerine kapılarını açtı. 

 

United Entertain; öğrencilerin oluşturduğu tanıtım filmini 3D`ye dönüştürerek, bu videoların çeşitli 3D ekranlarda gösterilmesini sağladı. Bu tanıtım filminde; kültür, tarih ve İyon Denizi'ndeki Kefalonia adasının güzellikleri içeren görüntüler işlendi. 

 

"3D çok daha yenilikçi ve kesinlikle daha gerçekçi bir görsellik sağlıyor." diyen United Entertain’in CEO’su Frank Buddenhagen şöyle devam ediyor: "Seyahat deneyimleri ekranda eskisinden çok daha coşkulu ve gerçekçi aktardığı için, insan dayanamayıp hemen çantasını hazırlamak ve gitmek için hevesle doluyor."

 

Basın bültenleri Pdf olarak yükle

 

Online Clipping, www.DieReferenz.de, 11. März 2013, 12:28 Uhr

 

Online Clipping, www.invidis.de, 11. März 2013, 12:27 Uhr

Mimari yapılar- Şimdi üç boyutlu keşfedin

Bir resim bin kelimeden daha fazlasını ifade eder!
Resimlerin keşfinden bu yana insanlar yıllar içerisinde olağanüstü görsel deneyimlere merak sarak daha iyisini yapabilme isteği ile ilham almışlardır. Bizler de bu ilhamdan esinlenerek görüntülere binden fazla kelimeler yükledik.

 

Müşterilerinizi ve rakiplerinizi 3 Boyutlu görüntüler sayesinde saha alanlarınızda, fuar organizasyonlarınızda ve sunumlarınızda şaşırtın.

 

“Yüksek kaliteli mimari görsellikleri doğal ortamdaymış gibi üç boyutlu gösterdiğinizde daha somut değerler katmasını sağlıyor.”

Hannes Harder

Genel Müdür- UNITED DIGITAL PRODUCTION

 

Mimari föyler yükle Almanca

 

Mimari dosya yükle Almanca

Yeni: 3D- Bilgi/ Eğlence- Kolonlarda 3 Boyutlu 70 inch Ekran Sistemi

Siyah akrilik cam gövdeli 3D- Bilgi/ Eğlence- Kolonlarımız büyük salonlarda, sergi ve fuarlarda herkes tarafından fark edilcek şekilde tasarlanmıştır. Gözlüksüz 3 boyutu 1,60 x 0,95m ekranımızda keşfedin! 

Araştırmalara göre: "3D görüntülü bir ekran dikkatleri daha bir çekiyor"

Hollanda'da bulunan Tiburg Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre; 3D ekranlarda gösterilen tanıtım içeriğinin, geleneksel ekranlara göre çok daha ilgi çektiği ve farkındalık sağladığı kanıtlanmıştır. Red Bull ve Philips Public Signage (MMD)  buradaki teknik detayların ne denli fark oluşturduğunu öğrenmek için performans değerlerinin en mantıklı yüksek ayarını ölçmek adına bir test yaptılar. Sonuça göre: 3 boyutlu ekran 2D `ye nazaran %45 oranla ilgi artışı göstermiştir!

Araştırma detayları ve daha fazlası için: Buraya tıklayınız!

 

Şekilde gösterildiği gibi: Ekransız hiç şansınız yok. 3D`nizin olmaması: Daha az satış ve daha az ilgi demek. (Kaynak: www.invidis.de; Grafik: MMD Philips)

Sinema'da yeni bir akın: "Bond ve Hanks" filmi ziyaretçi ve reklam verenlerin ilgisini çekiyor.

Sinema sektöründe çok güçlü bir dördüncü çeyrek yaşanıyor: Yeni James Bond filmi "Skyfall", Tom Hanks ve Halle Berry`nin başrollerini paylaştığı "Cloud Atlas" veya "Breaking Dawn 2" gibi filmler sadece sinemaları doldurmakla kalmıyor, yaklaşık 10 yıldır görülmeyen bir rezervasyon artışı görülüyor. 

 

Cinemaxx Yönetim Kurulu Başkanı Christoph Ahmedi’ye göre: “ 'Skyfall' gibi filmlerin reklam verenlerin sinemaya olan ilgilerini arttırıyor olması sevindirici bir olay."
CAG’deki sinema pazarlama müdürü olan Thomas Stilper de çok güçlü bir dördüncü çeyrek döneminden bahsedildiğini bildirmiştir.
Pazar lideri olan Werbeweischer; önceki yıla oranla bu dördüncü çeyrek döneminde yüzde 20'ye varan bir büyüme beklediğini hesapladı. Kampanyaların iletişim değerlerine planladıklarından daha erken ulaşıldığı, hatta bu sebepten başka yerlerin de satışa sunularak, satışların olduğunu Werbeweischer’in müdürü Marco Bergmann teyit ederek; Yaz sinemaları her ne kadar Avrupa Futbol Şampiyonası ve Olimpiyat Oyunları ile ziyaretçi sayısını zayıflatmış olsa da, 2012 yılı genelinde yine on ila 15 oranında bir artış hesaplayabildiğini bildirmiştir.

 

Bond-Film’den gelen bir film teklifi olsun, “Cloud Atlas” ve benzeri gişe rekorları kıran filmler- reklam blokların satışlarını doldurup taşırmakla sınırlı kalmıyor. İlerleyen dijital ortamlar sayesinde pazarlamacılar müşterilerin kısa süre içerisinde rezervasyon taleplerini daha iyi karşılayabiliyorlar. Reklam satış rezervasyonları dört ila altı hafta öncesinden yapılmaktayken, iki ila bir hafta öncesine kadar yapılması sağlandı. Werbeweischer gibi sinema pazarlamacılar önümüzdeki yıl içerisinde reklam satışlarını daha esneterek, sevgililer gününe özel veya anneler gününe özel gibi olabilecek sezonluk teklifler vermek istiyorlar. Yazın da havalar sıcakken, özellikle 25 dereceyi geçince bikinilerin göz alacağı bir kampanya ile “on screen”’e geçiş yapacaklar.

 

Doğrudan makale için: buraya tıklayın!

(Quelle: www.wuv.de; 26.11.2012, 12:51 Uhr)