3D`nin anlamı nedir?

 3D´nin tek başına bir tanımı yok. Bu yüzden 3D için birçok farklı tanım bulmak mümkün. 3D, genel anlamda, oluşturulan görüntülerin  mekansal ve boyutsal algılanma halidir.

3D nasıl çalışır?

3 boyutlu bir görüntü, insanın beyninin, iki resmi tek bir resim olarak algılanması ile oluşturuluyor. İnsan beyni, objeyi iki farklı bakış açısı ile kayıt ediyor. Her bir göz objeyi farklı perspektiflerle gördüğünden dolayı, beyin iki farklı görüntüyü bir bütün haline getirerek 3 boyutlu mekansal tek bir görüntü yaratıyor.

 

Sinemalarda bu etkiyi görmek için özel üretilmiş bir gözlük kullanmak şart. Fakat bizim geliştirdiğimiz 3D Bilgi/ Eglence (Infotainment) Sistemleri ile 3D gözlüğüne ihtiyacınız kalmıyor: Reklamınız ve ürününüzün üç boyutlu olabilmesi için, aynı görüntünün iki farklı açılardan gösterebiliyor olması gerekir. Oysa 3D Bilgi/ Eğlence (Infotainment) Sistemlerimiz ile 3D etkisi, kendi içinde oluşturuluyor. Bundan dolayı da özel bir gözlüğe ihtiyaç duyulmuyor. 

 

Stereoskopik görüntü hakkında daha fazla bilgi için: http://www.stereoskopie.org

 

Gözlüksüz 3D nasıl çalışır?

İnsanın üç boyutlu görebilmesi için; her iki göz için iki görüntünün farklı boyutta oluşturulması ve bu her iki boyutun tek bir görüntü olarak algılanması gerekiyor. UNITED ENTERTAIN, donanım ve yazılım bileşenlerin özel kombinasyonu ile bu sonucu elde edebiliyor. İhtiyaç ve istekleriniz dogrultusunda tarafınızdan oluşturulan film malzemelerinizi kullanabiliriz.

 

Üç boyutlu görme imkanı sunan birleşenlerden biri: özel filtreli otostereoskopik Multi-View Ekranlar. Bu filtreli ekran sayesinde her bir pikselin yaymış olduğu ışık, ekran önünde farklı yönlere dagılmasını engelliyor. 

 

Kullanılan Multi-View Ekran, gerek duyulan minimum iki persepektiften de fazlasını sunuyor (United Entertain`de kullandığımız video formatları- yandan hafifçe birbirine geçiş yapan sekiz farklı açının olduğu kamera görüntülerdeki objeler, belirli bir biçimde iç içe yuvalanarak, resim içeriğini detaylı gösterir).

 

Bu özellik sayesinde nerde olursanız olun 3D efektini rahatlıkla görebilirsiniz. Gösterilen obje, farklı bir perspektif ile yayınlandığından dolayı ekrana hangi acısından bakarsanız bakın 3D özelliği kaybolmayacaktır.  Bu sayede aynı anda bir çok izleyici benzersiz 3D`nin etkisinde kalır. 

Daha fazla bilgi için:

Fraunhofer Enstitüsünün videosu: www.youtube.com/watch

www.digital-room.de/video/so-funktioniert-3d-ohne-brille

 

Otostereoskopik ne demek?

Otostereoskopik kelimesi yunancadan gelmektedir ve  kendinden, otomatik ("oto/ auto") üç boyutlu ("stereo/ stereo") görmek ("skopik/ skopein") anlamına geliyor.

 

"Otostereoskopik"`e göre, üç boyutlu görüntülere derinlik kazandırarak 3D gözlük olmadan gerçekçi bir şekilde göstermektedir. Otostereoskopik, teknik anlamında daha çok “Gözlüksüz 3D” olarak algılanıyor.

 

Neden reklamlarımı 3D olarak yapmalıyım?

3D olarak hazırlanan reklamlar daha yenilikçi ve özgün! 3D spotları, izleyiciler üzerinde maksimum bir ilgi çekiyor. 2D geleneksel reklamların yerine 3D spotları daha eğlenceli, gerçekçi ve daha etkilidir. Bu durum birçok kuruluşlar tarafından araştırıldı ve belgelendi. Bu araştırmaların ikisini sizler için aşağıda listeledik. 

 

Kullanım imkanları oldukça fazla. Ürün tanıtımlarından tutun, film fragmanların gösterimi, fotoğraf şovların oluşturulması, fuarlarda göserilen video gösterileri ile alışveriş merkezlerinde zengin kullanım, vitrinler  veya kamuya açık olan alanlarda bu ürünler rahatlıkla kullanılabiliyor. Hedef kitlenizi şaşırtın! Bizimle iletişime geçin: İhtiyaçlarınızı ve hedef kitlenize hitap edecek doğru ürünün seçiminde size yardımcı olalım.

 

Yapılan araştırmalar ile ilgili linkler: 

 

3D reklamın maliyeti nedir?

10.01.2012 tarihinde WELT ONLINE gazetesi “Gözlüksüz 3D pahalı ve gelişmemiştir” şeklinde manşet haber yapmıştır. Biz aksini kanıtlıyoruz ve sizlere Almanya çapındaki 3D reklam ağımıza yüksek kalitede gözlüksüz 3D reklam hizmetimize dahil ediyoruz. Hepsi çok uygun koşullarla!

 

Bizimle iletişime geçin. İhtiyaçlarınıza göre sizlere uygun bir teklif sunacağımızdan emin olabilirsiniz.
Ön bilgi için web sitemizdeki medya verilerinden faydalanabilir, buradan da fiyat bilgilerimize ulaşabilirsiniz.

 

"Hepsi bir arada" paketimiz var mı?

Evet. İstek üzerine 3D reklam içeriğinizin oluşumunu, teslimatı, kurulumu ve tüm diğer bakım hizmetlerini tek bir elden yapılmasını sağlıyoruz.

 

“Small”, “Medium”, “Large” veya “Extra-Large” gibi faydalı özel paketlerimiz sayesinde kendinize uygun bir portföy oluşturma seçeneğine sahip- böylelikle her zevke ve bütçeye uygun çözümler sunuyoruz.

 

UNITED ENTERTAIN 3D Bilgi/ Eğlence (Infotainment) Sistemi ne gibi özelliklere sahip?

Standart 3D Bilgi/ Eğlence (Infotainment) Sistemimiz yüksekliği 2,22m ve genişliği 0,90m olan, son derece parlak akrilik camdan yapılmış siyah bir ünite içerisinde bulunuyor.

 

Sistemlerimiz isteğe bağlı olarak tek taraflı veya çift taraflı 32 inç “Multi-Views–Ekran”`ları(Ekran boyutu yaklaşık 81,28cm) ile donatılabiliyor. Bilgisayarda kurulu olan içerik yönetimi yazılımı sayesinde kişisel playlist (çalma listesi) ve BOSE ses sistemini entegre edildi.

 

Stand şekilleri ve 80 inç`e kadar ekran boyutları ihtiyaçlarınıza göre temin edilebiliyor. Örnek olarak; kendinize ait sunumlarınızı bir fuar alanında veya AVM gibi büyük sahalarda yapmaya ne dersiniz? Bizimle temasa geçmeniz yeterli!

3DOOH`nun anlamı nedir?

3DOOH "3D Dijital Out-of-Home"`un kısaltılışı olup, dış reklamlarda hareketli 3 boyutlu resimler anlamına geliyor. Bu teknoloji ve markamız "SİNEMA 3DOOH" hakkında daha fazla bilgi almak için, buraya  tıklayın.

 

'"3D yayın merkezi" nedir? Ne işe yarıyor?

3D yayın merkezi; reklam spotları gibi tüm reklam ağlarına beraberce yayınladığımız yayınları gerçekleştirdiğimiz ana yerdir.

 

3D yayın merkezi 3D reklam ağımızının temelini oluşturuyor. Tüm ağlarımızı ve 3D Bilgi/ Eğlence (Infotainment) Sistemlerimizi, ana merkezden, içerik yönetimi yazılımı (Content-Management-Software) yardımı ile yönetebiliyoruz. 

 

Yeni reklam içerikleri ana sunucuya aktarılır ve buradan veri iletilerin dijital ağlara yayılması için hazırda tutulur.  Otomatik olarak oluşturulan iletişim protokolleri sayesinde yayın- ve maliyet performanslarını her zaman görmeniz mümkün.

 

Avantajlarınız: Yüzde 100 istikrarli ağ bağlantısı ve esneklik! 

 

Stand kurulumu ve güç kaynağı haricinde başka neye ihtiyacım var?

Gerçekten... Hiç bir şey!

 

3D Bilgi/ Eğlence (Infotainment) Sistemlerini öyle bir düzenledik ki, işletmenizde standart bir güç kaynağınızın olması yeterli.

 

Tüm bu sistemler UMTS Kartı ile 3D yayın merkezimiz üzerinden yönetiliyor. Dolaysıyla, ürün ile birlike zaten verdiğimiz, bir UMTS alıcının olması yeterli.

 

Kalıcı bir internet bağlantısına ihtiyacınız yok.

 

Gün içerisinde maksimum yayın süresi ne kadar?

 

Günde en az 12 saat yayın imkanı garantisi sunuyoruz.  Günlük mevcut yayın saatimizden daha uzun süreli yayınlar yapmak istiyorsanız, bizimle görüşün.

 

Sinema fuayelerindeki 3D Bilgi/ Eğlence (Infotainment) Sistemlerinin program yayının içeriğinde neler var?

 

Sinema ve tiyatro severlerine özel, yayın programın içeriğini üç`e böldük:

 

1. 3D Reklam spotları (%50 ) 

 

2. Bilgi/ Eğlence Sistemi ( %25 ) 

 

3. 3D Film fragmanları ve program tanıtımları ( %25)

 

Her bir program döngüsü genellikle 2 x 3 dakikalık bir uzunluğa  sahip. Bu durumda 10 saniyelik bir reklam spotu, 3D Bilgi/ Eğlence (Infotainment) standlı sistemlerinde 6 dakika aralıklarla yayınlanıyor.

 

UNITED ENTERTAIN`in reklam ağı genişliği ne kadar?

 

UNITED ENTERTAIN 3D reklam ağı, Almanya’nın tüm bölgelerinde yayınlanıyor.  Günümüzde Almanya'nın yaklaşık tüm şehirlerinin sinema  fuayelerinde (CineStar ve UCI KINOWELT) UNITED ENTERTAIN reklam ağı üzerinden 3D reklam yayını veriliyor.  

 

UNITED ENTERTAIN 2013 yılın sonuna kadar birçok alanda yer alması planlanıyor. Bunun sonucunda; 3D reklam ağına yaklaşık 300 farklı sinema dahil edilerek, yaklaşık 2.200 ekran kurulmuş olacak. 

 

UNITED ENTERTAIN`in 3D reklam ağı sürekli büyüyor!

 

Bir sinema fuayesinde kaç adet stand sığdırılabilir?

 

En büyük sinema fuayelerinde şu anda 12 adet 3D Bilgi/ Eğlence (Infotainment) standı yer alıyor. Sistemlerimizi doğru noktalara yerleştirmeden önce ziyaretçilerin sinema öncesi ve sonrasındaki davranışlar izlenerek, genel bir istatistik oluşturuluyor.

 

Sinema ziyaretçilerinin gösteri öncesi 21 dakika ve gösteri sonrası bir 15 dakika daha sinema fuayelerinde vakit geçirdiklerini biliyor muydunuz? Rahat oturma alanları gibi yiyecek ve içecek için oluşan kasa kuyruklarında sıra beklemek, ziyaretçilerin daha fazla oyalanmalarına neden oluyor.

 

Sinema fuayeleri işte bu nedenle reklamlarınız için en doğru adres!  Yayın akışı için lütfen temaza geçin.

 

Reklam tanıtım filminiz UNITED ENTERTAIN`in 3 boyutlu reklam ağına nasıl dahil olur?

Reklamınız oluşturduğumuz “Playlist” (çalma listesi)`in bir parçası olacak. Playlist`imiz, UMTS Kart desteği ile "On-Board-Play-Out Sistemi" tarafından günlük (7/24) aktif konumda olmakla birlikte 3D yayın merkezimize bağlı olarak güncelleniyor. Tüm bunların yanı sıra, yayın akışı ile bir raporlama da oluşturuluyor. 

 

Yüzde 100 kesintisiz ağ baglantısı ve esneklik garantiliyoruz! 

 

UNITED ENTERTAIN 3D reklam ağına uygun reklam filmimi kim uygun hale getiriyor?

UNITED ENTERTAIN Prodüksiyon şirketi United Entertain şirketininin alt birimi olarak faaliyet gösteriyor. Bu birim 3D içeriğinin üretimi ve işlenmesi ile sorumludur.

 

3D olarak sunduğumuz reel görüntüleri aynı zamanda 3D bilgisayar animasyonlarında da oluşturarak sunuyoruz. Mevcut 2D verileriniz veya 2D filmlerinizi 3 boyutlu olarak dönüştürmek mümkün. 

 

Toplam 11 farklı üretim biriminden oluşan UNITED ENTERTAIN`in deneyimli prodüksiyon ekibi,  3D spotlar, fragmanlar ve 3D Bilgi/ Eğlence (Infotainment) sistemleri ile üst seviye sonuçlar elde ediyor.  Tüm hizmet portföyünü buradan bulabilirsiniz.

 

UNITED ENTERTAIN PRODUCTION ekibinin çalışmalarına göz atmak ve detaylı bilgi almak için: 

www.united-digital-production.com